Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszył nabór wolontariuszy przed styczniowym finałem WOŚP w Częstochowie

Facebook Twitter

W styczniu po raz 30 w historii zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza i huczny, jubileuszowy finał szykowane są także w Częstochowie. Właśnie ruszyła rejestracja wolontariuszy.

Będą oni kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To cel kolejnego finału zbiórki.

Za pośrednictwem strony internetowej wolontariusze rejestrują swoją chęć. Właściwie nie ma żadnych wytycznych, które by ograniczały, wystarczy chęć udziału. To jest najważniejsze. Cały czas ludzie dopytują. Są żądni tego finału, bardzo chcą się oderwać od tej rzeczywistości. My uspokajamy – każdy na tym finale znajdzie coś dla siebie, coś dla dzieci. Każdy, kto będzie chciał z nami w tym roku zagrać, znajdzie coś dla siebie

– powiedziała Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. Jeśli ktoś był wolontariuszem w trakcie poprzedniego finału, ma łatwiej – wystarczy, że zaloguje się na swoje konto orkiestry i złoży wniosek. Trzeba się spieszyć bo, z każdym dniem przybywają nowe osoby do kwestowania. Jak zawsze liczba miejsc jest ograniczona. Wiele spraw wolontariusze załatwią przez internet:

Najchętniej kontaktujemy się za pośrednictwem facebooka. W tym roku wspiera nas wirtualny sztabowicz, który odpowiada na pytania naszych wolontariuszy. Dzięki niemu nasza praca została trochę usprawniona. Wolontariusze kontaktują się z nami mailowo, telefonicznie i na facebooku.

W razie pytań, co do rejestracji i innych spraw, sztab WOŚP w Częstochowie preferuje kontakt online

– podpowiadała współpracownikom orkiestry Natalia Zalas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj