Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszył nabór do projektu „Częstochowa dla Medyków”. Miasto szuka młodych kadr dla szpitala

Facebook Twitter

Studenci VI roku kierunków medycznych oraz III i V roku kierunków pielęgniarskich znów pilnie poszukiwani. To już kolejna odsłona miejskiego projektu "Częstochowa dla Medyków", który ma ściągnąć do nas przyszłe kadry dla szpitala.

fot. Pixabay

Ruszył nowy nabór na stypendia dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek.

Tomasz Jamroziński: Program ma zachęcić przyszłych lekarzy i pielęgniarki, aby związali się z Częstochową na jak najdłużej i podjęli pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym borykającym się w coraz większym stopniu, jak inne placówki służby zdrowia, z brakami kadry medycznej. Program to możliwość wsparcia studiujących młodych ludzi, a jednocześnie perspektywa lepszego dostępu do wykwalifikowanej kadry medycznej w miejskim szpitalu, gdzie później trafiają stypendyści. Nabór potrwa do końca września.

To program dla młodych lekarzy i pielęgniarek, a jak wiadomo Częstochowa potrzebuje nowych pracowników w służbie zdrowia

– przypomina Tomasz Jamroziński z biura prasowego w magistracie. Miasto zachęca absolwentów aby karierę w medycynie zaczynali właśnie u nas:

Tomasz Jamroziński: Po zakończeniu kształcenia na kierunku lekarskim, ale nie później niż w ciągu 18 miesięcy, zobowiążą się pracować przynajmniej przez 3 lata w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego miasto Częstochowa jest organem założycielskim. Od ubiegłego roku o stypendium mogą starać się także studentki i studenci ostatniego roku kierunku pielęgniarstwa.

Warto przystąpić do programu „Częstochowa dla Medyków”, do czego zachęcają władze szpitala i władze miasta. Oprócz pewnej pracy, wynagrodzenia to przede wszystkim system stypendiów, które pomogą utrzymać się nowym pracownikom w mieście.

Tomasz Jamroziński: Stypendium dla studentów i studentek pielęgniarstwa wynosi 1000 zł miesięcznie, a dla studentów kierunku lekarskiego 2000 zł. Jest przyznawane na okres 9 miesięcy – tyle, ile trwa rok akademicki. Wnioski wraz z kompletem dokumentów można złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 września na adres Urzędu Miasta z dopiskiem Częstochowa dla Medyków.

Program niedawno wyróżniony w plebiscycie Aktywny Samorząd kilka lat temu był skierowany do lekarzy, od ubiegłego roku poszerzono go także o kadry pielęgniarskie. Do udziału zachęcał Tomasz Jamroziński z UM Częstochowy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024