Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza żużlowy cykl Grand Prix o tytuł Mistrza Świata

Facebook Twitter

Po negatywnych emocjach związanych z walkowerem Eltrox Włókniarza czas na prawdziwe żużlowe - sportowe emocje. W piątek (28.08) i sobotę (29.08) we Wrocławiu odbędą się dwa pierwsze turnieje z cyklu Grand Prix o tytuł żużlowego Mistrza Świata. Z powodu pandemii zmieniono miejsca rozgrywania turniejów, które odbędą się tylko w 2 krajach - w Polsce (6 turniejów - po 2 we Wrocławiu, Gorzowie i Toruniu) i w Czechach (2 turnieje w Pradze).

W poprzednich latach turnieje cyklu Grand Prix rozgrywane były w wielu państwach europejskich (Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Słowenia, Włochy, Niemcy, Łotwa) i w Australii. Ten sezon jest wyjątkowy i fani żużla cieszą się, że wogóle dojdzie do rywalizacji o tytuł championa globu. Światowy speedway ponownie ratuje Polska, która gwarantuje profesjonalną organizację turniejów i maksymalną, dopuszczalną ilość widzów na trybunach.
Fani sportu żużlowego w naszym mieście kibicować będą Polakom – broniącemu tytułu Bartkowi Zmarzlikowi, Maćkowi Janowskiemu i Patrykowi Dudkowi oraz zawodnikom Włókniarza. Barwy naszego klubu w cyklu GP reprezentować będą Leon Madsen, Fredrik Lindgren i Jason Doyle. Każdego z zawodników broniących na co dzień „biało-zielone” barwy stać tak naprawdę na wywalczenie tytułu Mistrza Świata. Madsen o krok od złota był już w ub.r., kiedy to minimalnie przegrał w klasyfikacji generalnej ze Zmarzlikiem.
Zawody będą rozgrywane co 1 lub 2 tygodnie systemem piątek-sobota, następne 2 dni (niedziela i poniedziałek) to powrót do rywalizacji w PGE Ekstralidze. Zawodników czeka więc prawdziwy maraton i kibice Włókniarza zastanawiają się jak wpłynie to na formę naszych obcokrajowców. Patrząc na dotychczasowe występy Doyle’a czy Lindgrena musimy wierzyć, że może być tylko lepiej…
Trzymamy kciuki za biało-czerwonych i biało-zielonych!

Terminarz turniejów GP 2020:
28 – 29.08 Wrocław
11 – 12.09 Gorzów
18 – 19.09 Praga
02 – 03.10 Toruń

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj