Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza rejestracja seniorów chętnych poddać się szczepieniu

Facebook Twitter

W piątek 15 stycznia rusza rejestracja do szczepień przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. W przyszłym tygodniu - 22 stycznia rozpocznie się proces rejestracji seniorów powyżej 70. lat.

W jaki sposób można się zarejestrować i gdzie w Częstochowie organizowane są punkty szczepień- o tym Joanna Mielimonka

Szczepienia seniorów z grup 80. i 70. plus – według zapowiedzi rządzących – powinny rozpocząć się 25 stycznia w punktach szczepień które zgłosiły się i zostały zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień. W Częstochowie jest ich obecnie 34, lista jednak nadal jest aktualizowana. Są na niej m.in Nasza Przychodnia z Alei Wolności, Combi-Med z ul. Dekabrystów, przychodnia OLMED znajdująca się przy ul. Olsztyńskiej, czy przychodnia lekarska „Południe” z ul. Mireckiego. Na naszej stronie znajdziecie link do strony, na której można sprawdzić wszystkie punkty szczepień. Według zapisów Narodowego Programu Szczepień cały proces ma być oparty o dokument e-skierowania ważny 60 dni od dnia wystawienia.

PROCEDURA REJESTRACJI

Najbardziej aktualna procedura rejestracji i jej wszystkie warianty są obecnie opisane na rządowej podstronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

E-skierowania będą generowane automatycznie w systemie P1 (Elektronicznej Platformie Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych itd.). Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania). Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia, ponowny SMS będzie przekazywany dzień przed wizytą. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany sms-em.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień.

LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ W CZĘSTOCHOWIE..—-> https://www.gov.pl/web/szczepimysie/slaskie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj