StartWiadomość dnia Wiadomości

Rusza infolinia dla uczestników Światowych Dni Młodzieży

Od 19 lipca do 3 sierpnia 2016 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim będzie działała infolinia dla pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Dzwoniąc pod numer 32 20 77 066 pielgrzymi obcokrajowcy będą mogli uzyskać informacje na temat przebiegu oraz organizacji przedsięwzięcia. Powyższy numer zostanie umieszczony na identyfikatorach wszystkich pielgrzymów rejestrowanych w diecezjach województwa śląskiego.

Do obsługi infolinii uruchomionych zostanie 10 stałych stanowisk, które będą dostępne całodobowo. Infolinia będzie obsługiwana łącznie przez 44 wolontariuszy, wśród których znajdują się osoby zaproszone do współpracy przez instytucje kościelne oraz studenci Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, a także pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.  Wielu spośród nich włada biegle kilkoma językami obcymi.

Warte podkreślenia jest, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach jako jedyny ośrodek w kraju pozyskał do współpracy wolontariuszy posługujących się językiem portugalskim. Wśród ochotników znalazł się nawet jeden obywatel Brazylii, który płynnie posługuje się językiem polskim i portugalskim.
Wolontariusze obsługujący infolinię w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim będą się komunikować z pielgrzymami w następujących językach:

  • j. angielski – 19 osób,
  • j. niemiecki – 8 osób,
  • j. francuski – 9 osób,
  • j. hiszpański – 11 osób,
  • j. włoski – 4 osoby,
  • j. portugalski – 5 osób.

Wszyscy wolontariusze zostali wszechstronnie przeszkoleni nie tylko pod względem sprawnej obsługi infolinii, ale także z zakresu pierwszej pomocy. Otrzymali również przygotowanie psychologiczne oraz praktyczne w zakresie komunikacji i udzielania informacji.

Zostaw komentarz