Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

W tym programie na poszukiwanie i finansowanie lokalnych zadań mogą wziąć udział częstochowianie. Propozycje mogą dotyczyć naszego miasta, ale i okolicznych powiatów, a poszukiwane będą tym razem głównie eko-pomysły.

fot. bo.slaskie.pl

Nabór wniosków potrwa do 16 maja:

To decyzja Marszałka Województwa Jakuba Chełstowskiego. Budżet, który różni się dosyć istotnie od poprzednich edycji, mianowicie jest to budżet ekologiczny. Kwota pozostaje bez zmian – 10 mln zł. O taką kwotę mogą ubiegać się mieszkańcy. W ramach takiej kwoty mogą realizować zadania, natomiast 5 mln zł przeznaczone jest na projekty, działania, pomysły stricte ekologiczne, a pozostałe 5 mln na pozostałe projekty realizowane w województwie śląskim

– tłumaczy Sławomir Gruszka – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. Aby zgłosić zadanie, trzeba wypełnić formularz za pomocą generatora internetowego, który udostępnił katowicki urząd. Są również obowiązujące limity dla kwot na zadania ekologiczne czy infrastrukturalne na naszym terenie:

W ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dla województwa śląskiego istotne są kwoty, które mogą być przeznaczone na realizację danego zadania. W przypadku zadań w puli tych eko-działań kwota nie może być niższa niż 100 tys. zł, ale też nie wyższa niż 25% dostępnych w puli eko-środków, a tutaj dla każdego z podregionów jest inna kwota.

Częstochowa oraz powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski zostały wcielone do podregionu nr 6. Na realizację zadań otrzyma on 550 tys. złotych

– dodaje rzecznik marszałka Sławomir Gruszka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj