Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej? Sprawdź najpierw bezpłatny informator

Facebook Twitter

W Częstochowie można od tego roku zdobyć miejskie dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne w naszych domach. Naprzeciw wychodzi też Tauron, który opublikował dla mieszkańcow specjalny informator, gdzie rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące inwestycji.

fot. Stefano Ferrario/ Pixabay

Szczegółowo informuje też na ten temat w kwestiach technicznych:

Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które rozważają montaż instalacji fotowoltaicznej. Warto przypomnieć, że Tauron w 2020 roku przyłączył do swojej sieci elektroenergetycznej prawie 100 tys. mikroelektrowni słonecznych. W poradniku eksperci w prosty sposób wyjaśniają zagadnienia techniczne związane z parametrami paneli oraz wpływ warunków atmosferycznych na efektywność pracy instalacji. Wyjaśniają też, w jakich miejscach najlepiej montować panele.

Jak mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy w Tauronie, w poradniku mozna znaleźć odpowiadzi na 100 najczęstszych pytań dotyczących fotowoltaiki. Specjaliści radzą na co zwrócić uwagę przed montażem:

Ważne dla stabilności sieci energetycznej a także dla optymalnego działania fotowoltaiki jest właściwe dobranie mocy instalacji. Sprawy dotyczące kwestii praktycznych m.in. analizy dostępnych na rynku ofert, przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą czy sprawy związane z formalnościami.

Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które rozważają montaż instalacji fotowoltaicznej

– mówi rzecznik Łukasz Zimnoch. Z kolei na pytania dotyczące możliwości uzyskania miejskich dotacji na ten cel informuje zainteresowanych Wydział Ochrony Środowiska w częstochowskim magistracie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj