Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozrasta się sieć ścieżek rowerowych na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Czy w samym mieście również?

Facebook Twitter

Dróżka wzdłuż DK46 w Olsztynie w weekendy bije rekordy popularności. Tamtejsza Gmina chwali się planami na kolejne tego typu rowerowe inwestycje. A jak jest w naszym mieście, czy Częstochowa jest przyjazna rowerzystom?

fot. MZDiT

Na naszą automatyczną sekretarkę nagrał się Marcin:

Poza tymi ścieżkami, które powstają przy budowie centrów przesiadkowych to, czy w tym sezonie są jeszcze planowane jakieś inne inwestycje, np. wzdłuż przebudowywanej linii tramwajowej, czy niejako powstaną jakieś nowe ścieżki rowerowe, np. wzdłuż Alei Armii Krajowej?

Czy rowerzyści mogą spodziewać się nowych ścieżek rowerowych np. wzdłuż przebudowywanej linii tramwajowej? Pytanie naszego słuchacza zadaliśmy pełnomocnikowi prezydenta miasta ds. infrastruktury rowerowej w mieście

Odpowiadając na pytanie – infrastruktura rowerowa wzdłuż Armii Krajowej już istnieje. Co prawda jest ona z kostki brukowej i prędzej, czy później będzie należało tę nawierzchnię zmienić na asfalt. Natomiast obecna sytuacja w kraju i w mieście spowodowana wirusem trochę te nasze plany ogranicza. Przy okazji przebudowy linii tramwajowej w kierunku południowym, ze względu na położenie torowiska niestety nie dało się wyznaczyć bezpiecznej i zgodnej ze standardami, przepisami infrastruktury rowerowej.

Nowej ścieżki rowerowej wzdłuż al. Armii Krajowej nie będzie. Będzie za to – jak mówi Łukasz Kot, nowoczesna droga, w dwóch innych lokalizacjach:

W tym roku zaczyna się przebudowa trasy DK1 oraz DK46, czyli drogi na Opole i przy obu tych inwestycjach powstaje na całej długości infrastruktura rowerowa, czyli będzie bardzo fajny łącznik Północ-Południe Częstochowy wzdłuż DK1 i będzie bardzo fajny wyjazd bezpieczny dla rowerzystów i dla kierowców, ponieważ ten ruch będzie rozdzielony. 

– zapowiada Łukasz Kot. Na ten moment w Częstochowie mamy 77 kilometrów ścieżek rowerowych, przy okazji budowy węzłów przesiadkowych powstaje kolejne 14 kilometrów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj