Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczyna się sezon działkowy. Będzie poprawa infrastruktury dzięki dotacjom, są pieniądze w miejskiej kasie

Facebook Twitter

Władze marszałkowskie dofinansowały potrzebne inwestycje na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Jednocześnie częstochowski magistrat przypomina, że jest możliwość uzyskania miejskiego dofinansowania na poprawę działkowej infrastruktury.

fot. Pixabay

Można składać wnioski za pośrednictwem zarządów konkretnych ogrodów. Jest na to czas do końca miesiąca:

Tegoroczne wnioski, które są przyjmowane w Urzędzie Miasta Częstochowy do końca kwietnia, dotyczą tegorocznych dotacji. Każdego roku na realizację tego programu zabezpieczono w budżecie 100 tys. złotych. Dotacja może zostać udzielona, jeżeli Rodzinny Ogród Działkowy znajduje się na terenie miasta, nie jest w pełni wyposażony w infrastrukturę, a także gdy stan techniczny działek jest zły oraz gdy istnieje społeczne zapotrzebowanie na utrzymanie rodzinnych działek

– tłumaczy Włodzimierz Tutaj – rzecznik Urzędu Miasta. Na jakie inwestycje może być przeznaczona wspomniana miejska dotacja?

Dofinansowanie może dotyczyć inwestycji związanych z zaopatrzeniem w wodę, odprowadzaniem ścieków, drogami dojazdowymi, budową lub remontem ogrodzeń i budynków czy usuwaniem azbestu. Beneficjenci dotacji będą realizować inwestycje w granicach danego ogrodu działkowego, a Urząd Miasta poza jego granicami. Wnioski mogą składać zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a nie poszczególni działkowicze. Dotacje dotyczą tych części wspólnych. Dofinansowanie może wynieść do 80% nakładów na daną inwestycję.

Dotacja może zostać udzielona np. spółce czy spółdzielni. Jeśli chodzi o poprawę działkowej infrastruktury, dobre informacje dla Rodzinnych Ogródków Działkowych „Jelonek” na Starym Błesznie ma zarząd dróg. Gdy tylko pozwoli na to pogoda, zostanie poprawiony stan drogi dojazdowej w tym rejonie:

Po wznowieniu prac porządkowych, także remontów cząstkowych w nawierzchniach asfaltowych będą także podejmowane prace na drogach gruntowych. Taką drogą jest droga dojazdowa do ROD „Jelonek” i będzie objęta pracami, które pozwolą na wyrównanie, utwardzenie nawierzchni, w jakiej ona funkcjonuje, jej ewentualne przemianowanie na drogę asfaltową byłoby kosztownym zadaniem, dlatego też do czasu, kiedy byłoby to kiedyś w przyszłości możliwe, pozostanie drogą gruntową i będzie doraźnie wyrównywana, naprawiana wiosną, jak tylko pogoda na to pozwoli

– zapowiadał Maciej Hasik – rzecznik częstochowskiego Zarządu Dróg.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024