Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczęte przez GDDKiA prace na DK 91 pod Częstochowę jeszcze przez kilka miesięcy

Facebook Twitter

Wiosną powinniśmy się przekonać, jak zostaną zagospodarowane cztery MOP-y przy autostradzie A1 w naszym regionie. Chodzi o miejsca dla stacji paliw i działalności handlowo-gastronomicznej na postojach Gorzelanka i Wierzchowisko.

Jeszcze do 15 marca GDDKiA czeka na oferty potencjalnych dzierżawców terenu. Jednocześnie dyrekcja w zeszłym roku rozpoczęła inwestycje na DK91. Prace będą toczyć się jeszcze w pierwszych miesiącach tego roku. Ich łączna wartość wynosi ponad 132 mln złotych.

Marek Prusak: Przebudowa alternatywy dla autostrady, czyli Drogi Krajowej 91. Na dwóch odcinkach pomiędzy Nową Wsią, a Zawadą oraz Markowicami a Brudzowicami o łącznej długości 10 kilometrów. Trwają już roboty budowlane. Docelowo chcemy przebudować i rozbudować 40-sto kilometrowy odcinek DK 91.

Między Nową Wsią, a Zawadą prace mają potrwać do czerwca 2023 roku. Odcinek Markowice – Brudzowice miał być pierwotnie ukończony w lipcu, wkrótce będzie wiadomo czy i tutaj roboty się przedłużą, informował rzecznik GDDKiA w Katowicach – Marek Prusak.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024