Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczęła się realizacja szczepień dla dzieci z Częstochowy przeciwko pneumokokom

Facebook Twitter

Szczepionki funduje dla najmłodszych Urząd Miasta w ramach prowadzonej profilaktyki. Miejski program zdrowotny adresowany jest do dzieci, które wcześniej nie zostały objęte obowiązkowym kalendarzem szczepień.

fot. czestochowa.pl

Zmiany zostały w nim wprowadzone dwa lata temu, przypomina Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia w naszym mieście.

Miejski program zdrowotny w tym zakresie uzupełnia też Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Sanepid pozyskał szczepionki przeciwko pneumokokom ze środków ministerialnych. Tutaj bezpłatnie mogą z podobnej ochrony skorzystać także dzieci nieco starsze, do 5 roku życia.

Informuje Edyta Kapelka, rzecznik Sanepidu w Częstochowie. Aby skorzystać z takiej ochrony przed infekcjami dla dzieci, trzeba najpierw udać się do lekarza pierwszego kontaktu w najbliższej przychodni lekarskiej. Dlaczego są to ważne szczepionki?

Dodaje Grażyna Stramska-Świerczyńska z częstochowskiego magistratu w rozmowie z Mariuszem Osyrą. Przypomnijmy, miasto bezpłatnie programem szczepień na pneumokoki obejmuje dzieci w wieku 3 lat. Sanepid w Częstochowie uzupełnia program o szczepionki dla dzieci do lat 5…

Dodaje Edyta Kapelka, rzeczniczka częstochowskiego Sanepidu. Tematem interesował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj