Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjna akcja „Znicz 2012”

Facebook Twitter

Wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Od środy (31.10.) policyjna akcja "Znicz 2012". Oznacza to więcej patroli mundurowych, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów. Apelujemy: dbajmy o siebie także sami!

Za policją przypominamy: dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętaj o zachowaniu odstępu między samochodami. Piesi, korzystajcie z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Noście odblaski.

Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

– W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, tramwajowe, będą „uprzywilejowane” w ruchu i dowiozą nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.
– Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!
– Pamiętaj – polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
– Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
– Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.
– Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj