Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Rozpoczął się sezon wakacyjny, a wraz z nim wystartował program „sąsiedzkie czuwanie”

Częstochowska Straż Miejska podpowiada jak zatroszczyć się o dobytek. Jeżeli planujesz dłuższy wyjazd, zabezpiecz mieszkanie czy dom. Pomoże zaufana osoba, dlatego jak zawsze na lato sugeruje aby uruchomić "sąsiedzkie czuwanie".

Szacowany czas czytania: 00:37

Artur Kucharski: Jest taki program w Częstochowie „Sąsiedzkie czuwanie”. Wiele osób może wyjechać poza miasto, zostawiamy swoje mieszkania, domy bez opieki i warto poprosić kogoś z sąsiadów czy kogoś z rodziny, żeby zwrócili na nasze mieszkania, domy uwagę. Trzeba patrzeć, czy ktoś obcy się nie kręci, czy ktoś nie próbuje się włamać. Jeśli widzimy takie przypadki, warto alarmować służby mundurowe.

Aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo domów i mieszkań podczas wakacyjnych wyjazdów, poprośmy kogoś z bliskich o otwarcie okien, opróżnienie skrzynki na listy, czy czasowe włączenie oświetlenia. Podpowiadał Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej.

Zobacz także:

REKLAMA