Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozdawali darmowe uściski w centrum miasta

Facebook Twitter

14 lutego z okazji Walentynek podopieczni Fundacji Oczami Brata, znów rozdawali zaskoczonym częstochowianom "darmowe uściski". Akcja wróciła po pandemicznej przerwie, gdy dystans społeczny nie jest już wymagany. "Free hugs" można było otrzymać w okolicy Centrum Handlowego i "Kwadratów".

Coroczna akcja ma jeszcze inny cel – zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne i promowanie działań fundacji:

To szczególny dzień. Piękny, taki, który powinien być na co dzień. Znam tą fundację. Bardzo fajny, miły gest, nie tylko z okazji dnia zakochanych. To powinno być codziennie. Na pewno coś pięknego w dzisiejszych czasach.

Akcja uczestników rozdających dodatkowo własnoręcznie wykonane ciastka zaskoczyła przechodniów, ale i wywołała uśmiech, przekonał się o tym nasz reporter w centrum miasta:

Marta Piekarska: Jest łatwiej. Jesteśmy fundacją, coraz bardziej – myślę – znaną na terenie Częstochowy. Duża część mieszkańców, która nas widzi uśmiecha się z daleka i już wie, o co chodzi. Do tej pory ta akcja była organizowana na ulicy Mleczarskiego przy naszej klubokawiarni Alternatywa 21, gdzie pracują osoby z niepełnosprawnością i w tym roku jest to na częstochowskich kwadratach, czyli w centrum miasta. Rozdajemy darmowe uściski, uśmiechy i mamy nadzieję zarazić tym uśmiechy na trochę dłużej.

– z Martą Piekarską, instruktorką terapii zajęciowej przy Fundacji Oczami Brata, rozmawiał Mariusz Osyra.

Większość przechodniów obdarzonych walentynkowymi, darmowymi uściskami zareagowała bardzo pozytywnie…

Oczywiście zawsze uściski dają ciepło i zawsze miło się przytulać.

Radio Jura: Trochę są Panie zaskoczone, tak się rozdaje dzisiaj darmowe uściski.

Teraz tak rzadko ludzie się przytulają, okazują sobie uczucia, miłość. Tak rzadko się to spotyka na ulicy.

Jest troszeczkę zimno, jest już troszeczkę mniej osób, ale myślę, że dotrzemy do każdego, kto będzie tylko chciał się do nas uśmiechnąć.

Osoby z niepełnosprawnością rozdawały darmowe uściski i słodkie upominki, które trafiły do otwartych mieszkańców Częstochowy. Dzięki kolorowym tablicom uczestnicy zachęcali też przechodniów do przejęcia akcji i wymiany uścisków. W akcji z naszym mikrofonem uczestniczył Mariusz Osyra.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj