Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozbudowa ulicy Jesiennej w Częstochowie. To już ostatni etap inwestycji

Facebook Twitter

Zmierza do finału rozbudowa ul. Jesiennej, wykonawca zapowiedział że prace zakończą się w terminie. Oznacza to, że w połowie maja znikną utrudnienia na jednej z najważniejszych ulic na Wrzosowiaku. 

Rozbudowa trwa aż do ul. Bór w Częstochowie wraz z przebudową istniejącego odcinka ul. Jesiennej od ul. Rydza – Śmigłego do al. 11 listopada, co ważne zbliża się do końca. Ciągle jeszcze prace są w toku na zamkniętym dla ruchu fragmencie od al. 11 Listopada do ul. Południowej. Tam trwa jeszcze budowa kanału sanitarnego i dodatkowych wpustów kanalizacji deszczowej. Przejazd jest możliwy tylko dla mieszkańców terenu. To ostatnie tak poważne utrudnienie na tej budowie, finał w kilku kolejnych tygodniach.

Maciej Hasik: Przypomnijmy, że ta ważna dla południowej części miasta inwestycja drogowa poprawi układ komunikacyjny, który funkcjonuje w tym rejonie. Będzie to istotna alternatywa komunikacyjna dla południowych dzielnic i ruchu międzydzielnicowego. Koszt całości zadania wynosi około 15 i pół miliona złotych, z czego ponad 4,4 miliona pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– jak przypomina rzecznik zarządu dróg – Maciej Hasik, ulica powinna być już przejezdna w połowie maja, a po odbiorach technicznych ponad kilometr nowej jezdni ułatwi przejazd przez południową Częstochowę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj