Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rowery miejskie do magazynu. Trwa analiza wypożyczeń w sezonie. Wkrótce naprawy i przeglądy rowerów

Facebook Twitter

W tym sezonie rowery miejskie dojechały do mety. A właściwie ze stacji rowerowych rozsianych po Częstochowie, są przewożone do magazynu. Przejdą teraz zimowe przeglądy i międzysezonowe naprawy. Sezon w tym roku wystartował później, były perturbacje ze jego uruchomieniem, stąd też wypożyczeni było mniej.

Trwa podliczanie przejazdów i przejechanych kilometrów:

Rowery miejskie już powoli opuszczają ulice miasta. Będziemy je powoli przewozić do magazynu, przy okazji będziemy sprawdzać ich stan techniczny i podsumowywać. Wstępnie widzieliśmy, że jest mniejsze zainteresowanie niż w latach ubiegłych. To chyba wynika z tego, że ubyło studentów, ubyło przyjezdnych, bo jest praca zdalna, covid i inne historie, które uniemożliwiały korzystanie z rowerów miejskich. Myślimy o tym, żeby parę stacji relokować bliżej centrum miasta tak, żeby zachęcać mieszkańców do zostawiania auta przed centrum miasta i poruszania się rowerami miejskimi.

W trosce o cyklistów miasto będzie ponadto oceniać, które ze stacji mogą na wiosnę zmienić lokalizację, aby bardziej się przydać. Są takie przymiarki, potwierdza Łukasz Kot koordynujący cały system.

Teraz, jak nam wyjdą statystyki ze stacji, będziemy analizować, które stacje były najbardziej popularne, które mniej.

Radio JURA: W przyszłym roku sezon może wystartować później? Wiemy chociażby jakie są problemy z dostępnością rowerów i części do rowerów.

Wiemy jakie są problemy z rowerami, dlatego niestety nie możemy robić żadnych rewolucji, zmieniać generacji rowerów czy kupić nowych rowerów, bo musimy za wszelką cenę utrzymać ten stan, który mamy i go naprawiać. Rowery powinny ruszyć  1 kwietnia, sezon do końca października.

Z Łukaszem Kotem, odpowiedzialnym w mieście za infrastrukturę rowerową, rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj