Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rośnie zainteresowanie dotacjami na rozpoczęcie własnej działalności. Wkrótce nowe programy w PUP

Facebook Twitter

W trudnej sytuacji na rynku pracy związanej z następstwami gospodarczymi pandemii, rośnie zainteresowanie dotacjami na własną firmę. Kiedy środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej będzie dysponował Powiatowy Urząd Pracy?

Wkrótce takie środki mają zostać uruchomione, zapowiada dyrekcja.

Jesteśmy przygotowani na 98% z projektami i wdrożeniem. To były trudniejsze przygotowania, ponieważ zmieniły się zasady. Warto wczytać się – kto może składać wnioski. Kwota będzie wyższa niż w poprzednich latach, bo będzie to 18 tys. brutto. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, w najbliższych dniach ruszymy z pierwszym z programów, czyli z programem regionalnym. Mamy kilkanaście miejsc na rozpoczęcie działalności gospodarczej

– o przygotowywanych projektach mówi Piotr Urbaniak, dyrektor częstochowskiego pośredniaka. Pojawiają się kolejni interesanci chętni na otwarcie własnej działalności przy udziale dostępnych dotacji:

W programie regionalnym będą mogli składać wnioski osoby do 30 roku życie i powyżej. Natomiast w programach operacyjnych, czyli „Wiedza, Edukacja, Rozwój” mogą zgłaszać się osoby do 30 roku życia. Natomiast program RPO jest przeznaczony dla osób po 30 roku życia. W tych programach będzie miała znaczenie bariera wiekowa. Zainteresowanie jest duże – nasi klienci pytają o te projekty, programy

– dodawał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Piotr Urbaniak. Warto na bieżąco śledzić strony www pośredniaka, tak pojawią się ogłoszenia o dostępnych środkach dla firm.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021