Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rośnie nowy gmach sądu. Prace są już zaawansowane

Facebook Twitter

Nowy gmach sądu w całej okazałości został ukończony w stanie surowym otwartym. Prace przy ul. św. Rocha toczą się wewnątrz budynku i znacznie przyspieszają.

Wiele wskazuje na to, że uda się budowę zakończyć przed terminem, mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie – Dominik Bogacz:

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Częstochowie rośnie. Kończą się już prace przy stanie surowym otwartym. Z początkiem lutego zabetonowano belki zadaszenia głównego holu. Trwają prace instalacyjne, przygotowany jest także próbny fragment elewacji. Początkowo planowano, że budowa będzie oddana do użytku 2022 roku, jednak ostatnie plany wskazują, że wykonawca jest przed terminem. Jest szansa na to, że prace zakończą się w roku 2021 i wtedy ten budynek zostanie oddany do użytku.

Budynek osiągnął już docelową wysokość, gotowe są zarówno piętra użytkowe, jak i kondygnacje podziemne. Cała inwestycja jest kosztowna, ministerialne wydatki na ten cel sięgną ok. 112 milionów złotych. Przypomnijmy, że w gmachu przy św. Rocha będzie mieścić się większy Sąd Rejonowy Częstochowa-Północ.

Ten budynek jest planowany dla potrzeb Sądu Rejonowego w Częstochowie, który docelowo ma być podzielony na dwie jednostki: Sąd Rejonowy Częstochowa – Północ oraz Sąd Rejonowy Częstochowa – Południe (…). Ten podział wynika z tego, że duże jednostki są trudne w zarządzaniu. Taka tendencja jest ogólnokrajowa i wszystkie duże sądy zostały już właściwie podzielone. Częstochowa jest jednym z kilku w kraju, w którym pracuje ok. stu sędziów. Jest to na pewno największy Sąd Rejonowy w Województwie Śląskim.

– wyjaśnia sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj