Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rośnie liczba szkół z nauką zdalną w Częstochowie

Facebook Twitter

Przybywa szkół i przedszkoli w Częstochowie, w których co najmniej jedna klasa przeszła na tryb nauczania zdalnego.

W tej chwili to już 13 placówek. Sytuację epidemiologiczną na bieżąco monitorują i informacje zbierają Wydziały Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta. A jak wygląda przekaz informacji w szkołach?

Jeżeli chodzi o zgłoszenie przypadków koronawirusa – forma telefonicznej konsultacji z sanepidem, potwierdzona później opinią sanitarną, jest obecnie możliwa i często w ten sposób placówki oświatowe wdrażają określony typ postępowania w związku ze stwierdzonym przypadkiem lub przypadkami koronawirusa. Rzeczywiście tych przypadków związanych z pracą zdalną i z izolacją lub kwarantanną u nauczycieli i uczniów jest teraz na pewno dużo więcej niż w pierwszej połowie września, ale jest to związane ogólnie z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej w kraju. 

– mówi Włodzimierz Tutaj rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy. Przypadki koronawirusa dotyczą zarówno uczniów jak i nauczycieli. Jak dodaje rzecznik magistratu, to duży problem organizacyjny dla szkół, zwłaszcza jeśli dana placówka boryka się z problemami kadrowymi. Część kadry nauczycielskiej odesłana jest na kwarantannę.

Już otrzymaliśmy informację właśnie o kolejnych przypadkach koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Ogrodowej, II Liceum im. Traugutta przy ul. Kilińskiego i tu przypadek u ucznia klasy 2 a także Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Św. Augustyna – tu mamy przypadek koronawirusa u nauczycielki. Jednak w związku z jej nieobecnością, izolacją nie będzie wdrażany tryb zdalny, ponieważ nie była ona obecna już od kilku dni w szkole a będąc jeden dzień w tym tygodniu na początku zachowywała dystans i reżim sanitarny, nie miała kontaktu z uczniami. 

Ponadto nowy przypadek koronawirusa u pracownika zgłoszony został także przez dyrekcję Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dotyczy on Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 przy ul. Łukasińskiego 40.

Nauka zdalna:

Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej ul. Schillera 5 – klasa VIb do dnia 16.10 2020 r.
6. III Liceum Ogólnokształcące im. dr Wł. Biegańskiego ul. Dąbrowskiego 75 – klasa II c/p do dnia 16.10.2020 r.
7. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Makuszyńskiego, ul. Wręczycka 111/115 – klasa 8a do dnia 16.10.2020 r.
8. IX Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, ul. Jasnogórska 8 – klasy 2 ap oraz mieszane dla klas 2 bp, 2 cp i 2 dp w terminie do dnia 16.10.2020 r.
9. Zespół Szkół im. Bolesława Prusa – zdalne nauczanie w klasie II c do dnia 16.10.2020 r.

Ponadto do Wydziału Edukacji UM Częstochowy w środę dotarły kolejne informacje dotyczące przypadków koronawirusa w częstochowskich placówkach oświatowych (są to na razie informacje ze szkół, a nie opinie sanitarne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie):
– w związku z przypadkiem koronawirusa u ucznia SP 35 przy ul. Ogrodowej, klasa IVa tej szkoły uczy się zdalnie od 15 do 19 października br.;
– w związku z pozytywnym wynikiem testu u nauczyciela Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul. Worcella zdalne nauczanie obowiązuje klasy II TW i II TO w dniach 14-19 października br.
– stwierdzony został również przypadek koronawirusa u uczennicy klasy III b VIII LO Samorządowego więc także ta klasa będzie zapewne odbywać zajęcia w trybie zdalnym (po uzgodnieniu i konsultacji z Sanepidem)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021