Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rosną wiadukty kolejowe w naszym regionie, na drodze do Pyrzowic i w Myszkowie

Facebook Twitter

Jeszcze w tym roku bezpieczniej będzie w Myszkowie i Pyrzowicach w obrębie linii kolejowych, informuje PKP, które rozbudowuje wiadukty kolejowe w tych miejscowościach.

wiadukty kolejowe
Fot. Pixabay

Wiadukty kolejowe

Takich inwestycji jest aktualnie 11, kosztują 110 mln zł. W dużej mierze budowy udaje się prowadzić dzięki wsparciu środków zewnętrznych, w tym unijnych. Jak postępują prace na naszym terenie? O to pytamy rzecznika spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Katarzyna Głowacka: Postępuje budowa wiaduktu drogowego w Myszkowie nad linią kolejową Częstochowa-Zawiercie. Sprawniejsza będzie komunikacja na ruchliwej drodze łączącej Żarki i Koziegłowy. Zadanie realizowane jest przez Polskie Linie Kolejowe i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Wartość inwestycji to ponad 17 milionów złotych, w tym udział Polskich Linii Kolejowych to około 5 milionów złotych. Projekt ubiega się o dofinansowanie z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Wiadukt w Myszkowie powinien być gotowy na koniec roku

– zapowiada Katarzyna Głowacka z PKP PLK. Powstał też nowy wiadukt kolejowy nad autostradą A1. To z kolei część rewitalizacji nieczynnej od lat trasy kolejowej, która połączy Zawiercie z Pyrzowicami i docelowo umożliwi dojazd do lotniska.

Katarzyna Głowacka: Powstał nowy wiadukt kolejowy nad autostradą A1. Pociągi jeżdżą też po nowym wiadukcie w Pyrzowicach nad drogą wojewódzką 913. Pod obiektem powstaje droga i chodnik, które planowane są do udostępnienia w połowie roku. Wartość dwóch wiaduktów to prawie 9 milionów złotych. Projekt jest współfinansowany z funduszy unijnych. W województwie śląskim powstaje osiem wiaduktów i trzy przejścia dla pieszych pod torami, czyli łącznie 11 obiektów o wartości ponad 110 milionów złotych.

– poinformowała Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj