Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rolkowa pielgrzymka po raz szósty dotarła na Jasną Górę

Facebook Twitter

W cztery dni pokonali ponad 220 km. Rolkowa Pielgrzymska Wrocławska znów dotarła na Jasną Górę. Wybrali się w podróż w ten nietypowy sposób już po raz szósty.

fot. facebook.com/JasnaGoraNews

Do Częstochowy w tych dniach przybywają też inne liczne grupy z różnych części Polski. Lipcowy szczyt pielgrzymkowy właśnie jest w pełni:

Monika: Radość, wdzięczność za to, że udało nam się dojechać. Dopiero teraz spadł deszcz, piękna pogoda. Wszyscy jesteśmy fanami rolek i to jest naturalne poruszanie się. Jazda na rolkach, wiatr we włosach i fajna grupa.

Jarek: Jestem pierwszy raz na rolkowej pielgrzymce. Nauczyłem się specjalnie, żeby tu jechać. Dałem radę. Jak można to jeszcze połączyć z pielgrzymowaniem, to czego więcej chcieć.

– o swojej pielgrzymce do Częstochowy na rolkach mówili Monika i Jarek. Organizatorzy, czyli m.in. Salezjański Wolontariat Misyjny proponowali aby jednocześnie uczestnicy włączyli się w akcję „Kilometry Miłości”. Ma ona na celu pomoc dla Centrum Młodzieżowego w Liberii w Afryce.

Monika Kubrycz: Z każdym pokonywanym kilometrem każdy z pielgrzymów deklaruje jakąś kwotę, którą przeznaczy pomocy misjom. Budowaliśmy studnie w Sudanie, pomagaliśmy w Syrii. W tym roku zbieramy na Liberię. Każdy z pielgrzymów wybiera różne pakiety – są pakiety brązowe, złote, bądź dowolną kwotę, którą przeznaczy za każdy przejechany kilometr pomocy. Jest to dodatkowa forma wsparcia i myślę, że ważna, bo pielgrzymujemy duchowo, ale ma to wymiar też pomocy materialnej osobom ubogim

– dodaje Monika Kubrycz z grupy porządkowej Wrocławskiej Pielgrzymki Rolkowej. Więcej mobilnych grup pątników pojawi się w Częstochowie jeszcze w lipcu. W sobotę (09.07.) ojcowie paulini spodziewają się np. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj