Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rodzicu, złóż wniosek o Dobry start do końca sierpnia, apeluje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Facebook Twitter

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie Dobry start jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września

– podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 mln zł dla 2,76 mln uczniów.

Wyprawka szkolna jest niemałym wydatkiem dla rodziców. Świadczenie „Dobry start” to kolejne rządowe wsparcie, które skierowane jest do polskich rodzin. W województwie śląskim wypłacono już 97 mln zł dla 323 tys. uczniów. „Dobry start” to znakomita inwestycja w edukację uczniów

– zaznacza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Co zrobić, by otrzymać świadczenie?

Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:

* Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
* Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,
* Bankowości elektronicznej.

Inwestycja w rozwój i edukację milionów dzieci

Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem Dobry start objętych będzie 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

To wyrównywanie szans i inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Program „Dobry start” już od 2018 r. stanowi ważny element polityki rodzinnej państwa

– mówi minister Marlena Maląg.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

na podstawie informacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj