Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

RKS Raków przed historyczną szansą. Dziś (14.04) mecz z Cracovią o finał Fortuna Puchar Polski

Facebook Twitter

„Czerwono-niebiescy” o krok od finału! Dzisiaj poznamy drugiego finalistę piłkarskiego Pucharu Polski. W ramach półfinału rozgrywek, piłkarze Rakowa zmierzą się w Krakowie z obrońcą tytułu Cracovią. Zwycięzca tego meczu zagra w finale Pucharu Polski z Arką Gdynia.

fot. rakow.pl

Odkąd częstochowianie powrócili do Ekstraklasy nie pokonali jeszcze zespołu Michała Probierza. Czy szkoleniowiec Rakowa znalazł jakiś patent na drużynę Cracovii?

Jeżeli nie wygraliśmy do tej pory to liczę, że wygramy ten najważniejszy mecz ze wszystkich dotychczas rozegranych. Przygotowujemy się normalnie tak jak do każdego meczu, tym bardziej, że nie mieliśmy zbyt dużo czasu, bo w piątek graliśmy ostatnie spotkanie, więc ten mikrocykl jest niepełny, ale graliśmy ostatnio z Cracovią i znamy ten zespół dobrze.

Udało nam się utrzymać założenia przedsezonowe

– dodaje prezes częstochowskiego klubu – Wojciech Cygan:

Cele się nie zmieniają, Od początku mówiliśmy, że dla nas Puchar Polski jest istotną imprezą i chcielibyśmy w tym finale się znaleźć i będziemy robić wszystko, żeby w tym finale w Lublinie zagrać. Jeżeli chodzi o kwestie ligowe, wiemy jak ta tabela jest płaska. Na pewno chcielibyśmy się utrzymać w tej czołowej trójce i myślę, że to dla nas jest istotne i cały czas o tym rozmawiamy. Staramy się tak działać, żeby z tej trójki nie wypaść.

Pierwszy gwizdek przy ul. Kałuży o 17.30. Dziś poznamy też odpowiedź na pytanie, czy kolejny ligowy pojedynek, ten sobotni z Lechem Poznań, zostanie rozegrany już na nowej murawie nowego stadionu przy ul. Limanowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj