Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

RKS Raków podpisał kontrakt z kolejnym nowym zawodnikiem

Facebook Twitter

Do pierwszej drużyny dołączył Daniel Szelągowski. 18-letni pomocnik jest wychowankiem Korony Kielce. W minionym sezonie zagrał w 5 spotkaniach, w trakcie których strzelił 3 bramki. Jego kontrakt z Rakowem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Daniel Szelągowski urodził się 2 września 2002 roku w Kielcach. Mierzy 170 centymetrów i waży 70 kilogramów. 18 maja 2019 roku zadebiutował w PKO Ekstraklasie w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Do Częstochowy został ściągnięty z myślą o grze na pozycji ofensywnego pomocnika, ale jest wszechstronnym zawodnikiem i w razie potrzeby może zagrać również na skrzydle lub w ataku.

Daniel w przeszłości występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Kadrę U-16 reprezentował 7-krotnie, a w kadrze U-17 5-krotnie przywdziewał koszulkę z orłem na piersi. W sierpniu bieżącego roku znalazł się w kręgu zainteresowań selekcjonera Jacka Magiery, który prowadzi reprezentację Polski U-19. Otrzymał powołanie na wrześniowe mecze z Niemcami i Czechami. 3 września Szelągowski zadebiutował w kadrze u-19 w meczu przeciwko reprezentacji Niemiec, który zakończył się wynikiem 1:1.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024