Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

RIO podjęła decyzje w sprawie opłaty za wywóz śmieci

Facebook Twitter

A więc wszystko jasne. Uchwała o nowym naliczaniu opłat za wywózkę śmieci jest zgodna z przepisami. Tak orzekła Regionalna Izba Obrachunkowa- choć nie podała uzasadnienia swojej decyzji.

Katarzyna Fica przynosi do studia najnowsze informacje.

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych spodziewali się innej decyzji. Tak się jednak nie stało. Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała żadnych zastrzeżeń do podjętej na początku grudnia, przez częstochowskich radnych uchwały. Mimo, że RIO czas na rozpatrzenie sprawy miała aż do 7 stycznia, to decyzja została podjęta jeszcze w starym roku, 30 grudnia. O zajęcie się tą sprawą wnioskowali radni Prawa i Sprawiedliwości, przede wszystkim Piotr Wrona. Izba nie miała zastrzeżeń, a to oznacza, że opłata za wywóz śmieci będzie uzależniona od zużycia wody.

-argumentował decyzję o zmianie naliczania opłat – Łukasz Kot z centrum usług komunalnych. A więc przypomnijmy, mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej, będą rozliczani według klucza – 9,60 zł za metr sześcienny zużytej wody w przypadku segregowanych odpadów i 19,20 zł za metr sześcienny w przypadku odpadów niesegregowanych.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych w tym roku będą dalej płacić od liczby osób w gospodarstwie, tj 29 zł za odpady segregowane, 58 zł za niesegregowane.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021