Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rewolucyjna zmiana dla transportu w Olsztynie – nowa bezpłatna gminna komunikacja od sierpnia

Facebook Twitter

Podczęstochowski Olsztyn będzie miał swoją własną komunikację publiczną i co najważniejsze bezpłatną. Chodzi o nowe linie, które gmina uruchomi od sierpnia na swoim terenie między poszczególnymi miejscowościami.

fot. olsztyn-jurajski.pl

Bardzo wysoko postawiliśmy poprzeczkę oferentom, mianowicie oczekiwaliśmy, że będą jeździć fabrycznie nowymi busami około 30-osobowymi, niskopodłogowymi, klimatyzowanymi. To się udało. Wpłynęły do nas oferty bardzo atrakcyjne finansowo. Podpisaliśmy umowę z firmą, która złożyła najlepszą ofertę. Jest to firma PKS Tarnobrzeg działająca na terenie całego kraju. Będziemy najprawdopodobniej jeździć pięcioma Mercedesami.

Obok gminnej, darmowej komunikacji w Olsztynie, nie znikną dotychczasowe połączenia MPK z Częstochową

– zapowiada wójt Tomasz Kucharski.

W stosunku do MPK podwajamy a czasem potrajamy liczbę kursów, natomiast zostawiamy połączenie MPK, dzięki dobrej współpracy z Częstochową – połączenie Rynek Olsztyn – Centrum Miasta. Będziemy jeździć na Piłsudskiego w szczycie co pół godziny, poza szczytem co godzinę. Spodziewamy się po tej zmianie, którą chcemy wprowadzić 1 sierpnia, ożywienia społeczno-gospodarczego na terenie Gminy Olsztyn. Czeka nas rzeczywiście rewolucyjna zmiana i zdecydowanie podniesienie jakości i standardów możliwości podróżowania po gminie przez mieszkańców.

Dzięki dopłatom ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, podczęstochowski Olsztyn będzie mógł rozwijać swój lokalny transport zbiorowy. Władze gminy zauważają, że do tej pory wielu mieszkańców nie miało możliwości przemieszczania się:

Każdy z mieszkańców będzie mógł bezpłatnie dojechać do Olsztyna – na zakupy, po usługę, spotkać się ze znajomymi. Spodziewamy się, że zrobi się większy ruch. To jest rozwiązanie kompleksowe, zapewniające dojazd z wszystkich miejscowości. Zaczęliśmy widzieć to wykluczenie komunikacyjne, kiedy PKS zaczął likwidować swoje kursy, kiedy przewoźnicy komercyjni jeździli tylko tam, gdzie im się opłaca. Zaczęliśmy myśleć o takim rozwiązaniu, pracowaliśmy nad tym ponad dwa lata.

Nowa komunikacja na terenie Olsztyna ma ruszyć od sierpnia, pierwszy miesiąc będzie testowy, a od września gmina chce wprowadzić już skorygowany rozkład jazdy. Naszym rozmówcą był wójt Tomasz Kucharski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj