Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Restauratorzy w Częstochowie powoli decydują się na zamykanie lokali

Facebook Twitter

Nie ma na razie ogólnej dyspozycji rządu w tej sprawie, ale ruch klientów znacząco zmalał. Część z lokali gastronomicznych zdecydowała się na dowóz posiłków i wyposażyła miejsca dla gości w płyny do dezynfekcji.

fot. neshom / pixabay

Restauracje od przyszłego tygodnia raczej zamkną drzwi dla swoich klientów.

Zapraszamy klientów jeszcze przez weekend, ale dbamy ośrodki bezpieczeństwa. Myślę, że od poniedziałku (16.03.) większość z restauratorów zamknie swoje lokale. Ja z pewnością. Chcemy zrobić wszystko by pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, aby to szybko się skończyło i dla bezpieczeństwa gości i naszego własnego.
Radio JURA: Działacie Państwo w porozumieniu z innymi restauratorami…
Staramy się zebrać grupę restauratorów, abyśmy razem zadbali o bezpieczeństwo, będziemy śledzić rozwój wypadków i działać.

– mówi właściciel jednej z restauracji Dariusz Klekowski z którym rozmawiał Mariusz Osyra. Przez kilka dni lokale gastronomiczne zdecydowały się działać, ale chcą podjąć niezbędne środki ostrożności dla swojego personelu i gości.

Uruchomiliśmy dowozy tylko na weekend, nie chcemy narażać pracowników. I będziemy obserwować sytuację, ale wstępny plan jest taki, że zamykamy lokal od poniedziałku. Ruch aktualnie jest mały, każdy obawia się zagrożenia i bezpieczniej będzie kiedy zostaniemy w domu (…). Rząd każe wysłać pracowników na urlopy bezpłatne, ale nie chce zostawić ich bez środków z wypłat.

– dodaje Magdalena Soluch, częstochowska restauratorka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024