Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Restauratorzy pomagają jak tylko mogą!

Facebook Twitter

Nie trzeba było długo czekać na odzew częstochowskich restauracji i pizzerii, które bez zastanowienia włączyły się do akcji przygotowywania ciepłych posiłków dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich osób, które są na tzw. pierwszym froncie.

O szczegółach akcji powiedział w rozmowie telefonicznej z Radiem Jura jeden z częstochowskich restauratorów Artur Brędzel

Akcja zaczęła się od strony na facebook-u. Przyłączyłem się do niej na samym początku, Głównie chodziło o posiłki dla personelu jeśli zajdzie taka potrzeba i po drodze pojawił się temat kawy, który zgłosił jeden z pracowników szpitala w komentarzach (…), więc uznałem, że warto im pomóc. Kawa z pewnością bardzo się im przyda przed wielogodzinnymi dyżurami (…).

Artur Brędzel dostarczył na SOR przy ul. Bialskiej ekspres z zapasem ponad 1000 porcji kawy. Z kolei Kaja Szlęzak właścicielka restauracji w III alei oferuje ratownikom medycznym darmową pizzę:

Pomagamy wspólnie z mężem, ponieważ odczuwamy satysfakcję i zachęcamy innych właścicieli restauracji do udziału w akcji pomocy (…). W praktyce to wygląda tak, że pracownicy przygotowują pizze, a personel medyczny przyjeżdża i odbiera sobie w lokalu i dowożą pizze swoim kolegom na dyżury.

Pizzę m.in. do częstochowskich szpitali dowozi też pizzeria przy ul. Hoene-Wrońskiego. Jak mówi Anna Kulczyńska długo nie zastanawiali się aby wyruszyć z pomocą:

Na stronie na facebook-u pojawiło się pytanie kto może pomóc i się zgłosiliśmy. Już na drugi dzień nasi kierowcy wyjechali z pizzami na ulicę Rejtana i Sikorskiego, Bony oraz do Blachowni. Wozimy pizze dla pracowników medycznych, lekarzy, całej służby zdrowia. Prosimy o dołączenie się do akcji innych restauratorów oraz firmy, które mogą w jakikolwiek sposób pomóc.

Częstochowscy restauratorzy pomagają i kierują też słowa wsparcia i otuchy dla wszystkich służb:

Przede wszystkim optymizmu i dużego spokoju. Tylko spokój i racjonalne podejście do sytuacji może na teraz wszystkim pomóc, trzymamy kciuki za cały personel medyczny.

Trzymajcie się, ciężki chwile przed nami. Myślę, że damy radę, trzeba to porostu przezwyciężyć

Dziękujemy całej służbie medycznej. Ci ludzie narażając swoje zdrowie pomagają innym.

– dodają Anna Kulczyńska, Kaja Szlęzak i Artur Brędzel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj