Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remonty w częstochowskich szkołach są na finiszu

Facebook Twitter

Wtorek 1 września i Nowy Rok Szkolny - sprawdzamy na jakim etapie są większe miejskie inwestycje w częstochowskich szkołach i przedszkolach.

fot. stux / pixabay.com

Większość z nich zakończyła się lub zakończy na początku roku szkolnego. Tam, gdzie prace będą jeszcze trwały, nie powinny kolidować z nauką.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają duże prace te termomodernizacyjne. Jest to projekt unijny w trzech częstochowskich szkołach, czyli w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Księżycowej,  41 – przy ul. Okólnej i 32 przy ul. Przerwy-Tetmajera. W tym ostatnim obiekcie zostały te prace już praktycznie sfinalizowane, natomiast w dwóch pozostałych roboty budowlane w wewnątrz budynków będą zakończone przed rozpoczęciem roku szkolnego a kontynuowane będą prace na zewnątrz obiektów. 

– informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu i dodaje, że prowadzonych remontów jest znacznie więcej…na finiszu są prace przy budowie sali gimnastycznej i przedszkola przy ul.Przestrzennej.

Realizowane są też ostatnie prace przy budowie sali gimnastycznej Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Przestrzennej. Do końca sierpnia szkoła będzie urządzona i doposażona tak, aby była gotowa na przyjęcie uczniów i przedszkolaków w nowym roku szkolnym. Przy Przestrzennej za blisko 10 mln 300 tys. złotych powstał praktycznie nowy Zespół Przedszkolno-Szkolny, ponieważ termomodernizacją przeszedł dotychczasowy budynek Szkoły Podstawowej nr 47 a powstał wielofunkcyjny obiekt o powierzchni prawie 1000 m kw z salą gimnastyczną i zapleczem, salami szkolnymi i przedszkolnymi. Dzięki tej inwestycji będzie możliwe przeniesienie oddziałów przedszkolnych z ul. Konwaliowej. 

Szkoła po remoncie i rozbudowie przeszła wszystkie rygorystyczne odbiory. Posiada nowe sale i pomieszczenia szkolne, które zostały wyposażone w nowe meble, ławki i krzesła dla uczniów- stała się jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych obiektów szkolnych. Zakończono już remont sali gimnastycznej w SP 54 przy ul. Kukuczki, a w końcowej fazie są prace przy remoncie sali gimnastycznej w IX LO przy ul. Jasnogórskiej i przy remoncie budynku Bursy Miejskiej przy ul. Legionów.
Miasto liczy koszty…

Łączny koszt finalizowanych w tym roku w Częstochowie inwestycji oświatowych to 20 i pół miliona złotych, natomiast większych remontów – takich, które były prowadzone głównie w okresie wakacyjnym – to blisko 800 tys. złotych. 

– podsumowuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj