Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remont Drogi Wojewódzkiej 491. Sprawniej i bezpieczniej pojedziemy między subregionem północnym a woj. łódzkim

Facebook Twitter

Droga Wojewódzka 491 wreszcie zostanie przebudowana. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą poważnego remontu tej trasy. Zostanie wykonany od Częstochowy do granicy województwa.

Remont Drogi Wojewódzkiej 491
fot. slaskie.pl

Remont Drogi Wojewódzkiej 491 – duża inwestycja w bezpieczeństwo

Inwestycja poprawi nie tylko komfort kierowców, ale też bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Jak mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor – będzie to kapitalny remont za 350 mln zł.

Zbigniew Tabor: Wiadomo, że na północy województwa w subregionie północnym Częstochowa jest takim głównym ośrodkiem. Wiele osób dojeżdża do pracy, stąd ten układ gwiaździsty dróg wokół Częstochowy ma fundamentalne znaczenie. Natężenie ruchu średnio dobowe to jest około 7 tysięcy. A tą drogę pod ruchem niestety będziemy musieli przebudowywać. Oczywiście przewidujemy tam miejscami całkowite zamknięcia, ale to jest wielkie wyzwanie dla wykonawcy, żeby sobie z tym poradzić.

Realizacja nie będzie prosta

– zapowiada wykonawca. Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim otwiera ważną inwestycję dla miasta i regionu, w tym powiatu kłobuckiego.

Grzegorz Boski: Podpisujemy umowę, 3 lata i miejmy nadzieję, że bez jakiś większych problemów ta droga powstanie. Będzie bezpieczna, bo to jest budowa 4 rond, to jest budowa dwóch skrzyżowań ze światłami, to jest budowa ścieżek rowerowych, ścieżek pieszych, pieszo-rowerowych, infrastruktury bezpieczeństwa. Więc mam nadzieję, że dla wszystkich, którzy będą przejeżdżać tranzytem, ale i też mieszkańców, droga będzie bezpieczna i wygodna.

fot. slaskie.pl

Mówi wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski. Docelowo dzięki remontowi na wojewódzkiej drodze 491 usprawnione zostanie połączenie między subregionem północnym województwa śląskiego, a województwem łódzkim.

Bartłomiej Sabat: Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców, wygoda i łatwość transportu z jednego miejsca do drugiego jest bardzo ważna. Dziś bardzo się cieszę, że sejmik w poprzedniej kadencji podjął decyzję o budowie tej drogi i że dzisiaj jesteśmy na finale. Podpisujemy umowę z wykonawcą i wierzę, że ta inwestycja zostanie szybko zrealizowana i będzie cieszyć wszystkich mieszkańców subregionu i mieszkańców województwa śląskiego, a także mieszkańców Częstochowy, którzy korzystają z tej drogi.

Dodaje wicemarszałek Województwa Śląskiego Bartłomiej Sabat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024