Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remont bloku operacyjnego szpitala na Parkitce. Co to oznacza dla pacjentów?

Facebook Twitter

W drugiej połowie czerwca rozpocznie się remont bloku operacyjnego szpitala na Parkitce. Szpital Wojewódzki finansuje tę inwestycję z własnego budżetu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. My pytamy w Radiu Jura co ten remont oznacza dla pacjentów.

fot.facebook.com/SzpitalParkitkaCzestochowa

W połowie czerwca rozpoczyna się zapowiadany remont Bloku Operacyjnego Wojewódzkiego Szpitala przy ul. Bialskiej. Co to oznacza dla pacjentów lecznicy? Pytaliśmy jej rzecznika.

Łukasz Majewski: Remont nie spowoduje większych utrudnienie dla pacjentów. Poszczególne oddziały podzielą między sobą pracę tak, żeby wszystko działało w normalnym porządku. W tej przebudowywanej części remontu czeka sześć sal operacyjnych. Po remoncie będzie w sumie siedem sal. Sale wybudzeniowe  znajdują się w nowej części bloku i nie ma potrzeby, żeby je remontować.

Nie powinniśmy jako pacjenci napotkać większych trudności

– zapewnia Łukasz Majewski z częstochowskiego szpitala. Prace planowane są do końca roku, a co się zmieni po remoncie traktu operacyjnego?

Łukasz Majewski:  Szpital w drugiej połowie czerwca ruszy z remontem bloku operacyjnego. Dzięki modernizacji zyskamy m.in. nowoczesne sale operacyjne, przestrzenie socjalne oraz niezbędny sprzęt. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą prac budowlanych. Pojawi się trochę sprzętu, jak już wspomniałem, będzie służył całemu personelowi oraz naszym pacjentom. Remont bloku operacyjnego przy ulicy Bialskiej ma potrwać do końca tego roku.

Szpital Wojewódzki na Parkitce finansuje tę inwestycję z własnego budżetu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024