Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remis żużlowców Włókniarza we Wrocławiu

Facebook Twitter

W meczu 10 kolejki PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa zremisował na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław 45:45. Nasi żużlowcy przegrywali przez większą część meczu, ale dzięki świetnej postawie Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i Jasona Doyle'a w biegach nominowanych Włókniarz wywalczył punkt meczowy, który może mieć wielkie znaczenie w walce biało - zielonych o awans do fazy play-off. Do punktu za remis podopieczni trenera Marka Cieślaka dopisują też punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu (w pierwszym spotkaniu w Częstochowie lwy wygrały 53:37).

Dla Włókniarza najlepiej punktowali Madsen (12 pkt. w 6 startach) i Lindgren (11 pkt. w 6 startach). Ta dwójka świetnie rozegrała ostatni 15 bieg wygrywając 5:1. Dobre zawody odjechał Doyle (9 pkt. + 1 bonus) i przede wszystkim nasz młodzieżowiec Jakub Miśkowiak, który zdobył 9 pkt. Trener Cieślak skorzystał z usług juniora aż 6 razy, zastępując nim słabo spisującego się Rune Holtę i Mateusza Świdnickiego (obaj nie wywalczyli żadnego oczka). Liderem gospodarzy był Maciej Janowski (11 pkt.).
Wywalczony remis na trudnym wrocławskim terenie przywraca wiarę kibiców Włókniarza w awans do pierwszej czwórki. Aktualnie biało-zieloni zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 13 pkt. Teraz przed naszą drużyną mecz ze Stalą Gorzów u siebie (piątek, 21.08) i kluczowe spotkanie w kontekście walki o play off z Motorem w Lublinie (niedziela, 30.08).

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj