Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remis Włókniarza z GKM Grudziądz

Facebook Twitter

W meczu 8 kolejki PGE Ekstraligi rozegranym w niedzielę (02.08) żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa zremisowali na wyjeździe z Mr Garden GKM Grudziądz 45:45. Dzięki temu do zdobytego 1 punktu meczowego podopieczni trenera Marka Cieślaka mogą również dopisać 1 punkt bonusowy, za lepszy bilans w dwumeczu.

Po spotkaniu wśród kibiców biało-zielonych pozostał jednak niedosyt. Nasi żużlowcy prowadzili przez większą część spotkania, a wśród gospodarzy na wysokim poziomie jechała tylko trójka zawodników – Artiom Łaguta (14 pkt.), Keneth Bjerre (14 pkt.) i Nicki Pedersen (11 pkt.). Kompromitująco słabo pojechali krajowi seniorzy GKM-u, Krzysztof Buczkowski i Przemysław Pawlicki. Mimo tego grudziądzanie zdołali wywalczyć remis. W ekipie lwów niespodziewanie najlepszym zawodnikiem okazał się junior, Jakub Miśkowiak, który zdobył aż 12 punktów. Drugi z naszych młodzieżowców Mateusz Świdnicki również nie zawiódł, zdobywając 5 oczek. Zawiedli niestety liderzy. Najlepszy z nich, Fredrik Lindgren zdobył 8 pkt + 1 bonus, kolejny słaby mecz pojechali: Jason Doyle (8 pkt.) i Leon Madsen (6 pkt + 1 bonus). Swojego dnia nie miał Paweł Przedpełski (4 pkt. + 2 bonusy), chociaż na jego wynik mógł mieć wpływ upadek w jednym z wyścigów. Słabo pojechał również Rune Holta (2 pkt + 2 bonusy), zmieniony w drugiej części zawodów przez Miśkowiaka. O kiepskiej postawie liderów świadczy też fakt, że nasi juniorzy – Miśkowiak i Świdnicki odnieśli w sumie 4 indywidualne zwycięstwa, podczas gdy reszta drużyny tylko raz minęła linię mety na pierwszej pozycji (Lindgren w 8 biegu).
Mimo wszystko cieszy zdobyty punkt na wyjeździe i punkt bonusowy. Następny mecz nasi żużlowcy pojadą już w najbliższy wtorek (04.08), kiedy to na własnym torze zmierzą się w zaległym spotkaniu 7 kolejki z Unią Leszno.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021