Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remis Rakowa z Lechem Poznań. Mecz oglądał komplet widzów

W meczu 7 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (12.09) na stadionie przy ulicy Limanowskiego piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali z Lechem Poznań 2:2. Wygrana była blisko, bo "czerwono-niebiescy" prowadzili 2:0, niestety "Kolejorz" zdołał odrobić straty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Pierwszą dogodną sytuację mieli goście, w 5 minucie Pedro Tiba trzykrotnie strzelał na bramkę Kovacevica, ale ofiarna interwencja Milana Rudnica uratowała Raków przed stratą gola.  8 minut później Fran Tudor był faulowany w polu karnym Lecha i sędzia spotkania podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Marcin Cebula. Zdobywca bramki niestety nie miał później powodów do radości, w 39 minucie na skutek urazu musiał opuścić boisko i został zmieniony przez Mateusza Wdowiaka. W pierwszej połowie kontuzji doznał też Rudnic, za którego na placu gry pojawił się Tomas Petrasek.
Druga część meczu doskonale zaczęła się dla podopiecznych trenera Marka Papszuna, w 48 minucie gola głową zdobył Sebastian Musiolik. Raków prowadził 2:0, a kilka minut później miał doskonałą okazję na podwyższenie wyniku. Niestety z 10 metrów fatalnie przestrzelił Fabio Sturgeon. Niewykorzystane sytuację się mszczą i Lech zaczął odrabiać straty. Najpierw w 57 min. kontaktową bramkę zdobył dla gości Amaral. W 73 minucie Lech wyrównał – rzut karny (po błędzie Petraska) wykorzystał Ishaak. Potem mecz się zaostrzył, na boisku iskrzyło od pojedynków zawodników obu drużyn. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, chociaż szanse na zdobycia gola miały obie ekipy.

Niedzielny mecz był pierwszym ligowym spotkaniem ekstraklasowym, jakie Raków rozegrał na swoim zmodernizowanym stadionie. Wszystkie bilety zostały wyprzedane, kibice mogli być na pewno usatysfakcjonowani poziomem spotkania, zabrakło tylko zwycięstwa Rakowa.

Raków Częstochowa – Lech Poznań 2:2 (0:1)
Bramki: Cebula (14′ k.), Musiolik (48′) – Amaral (57′), Ishak (73′ k.)

Skład Rakowa:
Raków: Kovacević – Rundić (29. Petrasek), Niewulis, Tudor, Poletanović (78. Sapała), Gwilia, Kun, Sturgeon, Długosz (78. Szelągowski), Cebula (39. Wdowiak), Musiolik (Guedes 78.).

[POMECZOWE WYPOWIEDZI]

– tymi słowami na pomeczowej konferencji spotkanie z „Kolejorzem” podsumował trener Rakowa Marek Papszun.

To jest bardzo cenny punkt, gdyż Lech też miał okazję na 3:2

– dodaje szkoleniowiec „czerwono-niebieskich”.

W meczu z Lechem na boisku pojawił się ulubieniec częstochowskich kibiców – Tomas Petrasek, który powrócił do składu po wyleczonej kontuzji:

Kolejny mecz ekstraklasowy Raków rozegra w najbliższą niedzielę na wyjeździe. Przeciwnikami naszych piłkarzy będzie Stal Mielec.