Remis Rakowa we Wrocławiu

W pierwszym meczu PKO Ekstraklasy, po przerwie spowodowanej "pandemią" koronawirusa, Raków Częstochowa zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1. Bramkę dla Rakowa zdobył Brown Forbes, wyrównał po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym Michał Chrapek.

Na ten moment kibice Rakowa i całej ekstraklasy czekali od kilku tygodni. Mecz w ramach 27 kolejki PKO Ekstraklasy, który w pierwotnym terminie miał zostać rozegrany 13 marca, udało się rozegrać dopiero 29 maja. W między czasie kontuzji doznał piłkarz, który w znacznym stopniu decydował o sile ofensywnej Rakowa. Mowa tutaj o Miłoszu Szczepańskim, którego starał się zastąpić Słoweniec David Tijanic.
Brak Szczepańskiego był widoczny zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to Raków nie był w stanie stworzyć zbyt wielu groźnych sytuacji. Groźnie za to atakował Śląsk, ale doskonale w bramce Rakowa spisywał się Jakub Szumski. Gości uratował również słupek, po indywidualnej akcji Alexandra Exposito i błędzie Jarosława Jacha. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.
Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Rakowa – sygnał do ataku dał groźnym strzałem z dystansu Igor Sapała. W 58 minucie Patryka Kuna zastąpił na lewej pomocy Danie Bartl. Czech był jednym z bohaterów spotkania – w 83 minucie idealnie dośrodkował na głowę Brown Forbes’a, a ten zdobył bramkę dla częstochowian. Raków kontrolował spotkanie i wydawało się, że dowiezie prowadzenie do końca. Niestety do akcji wkroczył sędzia spotkania Jarosław Przybył. Pod koniec meczu w polu karnym o piłkę walczyli obrońca Rakowa Tomas Petrasek i Robert Pich ze Śląska (warto dodać, że Petrasek to piłkarz o głowę wyższy od Picha). Sędzia, po konsultacji VAR podjął niezwykle kontrowersyjną decyzję, uznając, że Czech celowo uderzył łokciem rywala i odgwizdał rzut karny dla Śląska. Jedenastkę pewnie wykorzystał Chrapek i mecz zakończył się wynikiem 1:1.