Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekrutacja zimowa na Politechnice Częstochowskiej

Facebook Twitter

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła nasze dotychczasowe przyzwyczajenia. Nie pokrzyżowała jednak planów uczelni. Jest szansa na to, aby zdobyć indeks Politechniki Częstochowskiej. Najstarsza uczelnia z naszego miasta prowadzi rekrutację zimową.

Dokumenty można aplikować na studia magisterskie …

Czekamy na kandydatów. Na Politechnice Częstochowskiej pomimo tego, że jest pandemia to nauka odbywa się normalnie tylko, że w sposób zdalny. Są laboratoria otwarte dla małych grup, bo wiadomo jesteśmy politechniką, nie wszystko można nauczyć zdalnie, więc normalnie pracujemy i zachęcamy te osoby, które by chciały kontynuować naukę na studiach II stopnia zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym do odwiedzenia naszej strony. Mamy 20 kierunków studiów. Rejestrujemy w elektronicznym systemie do 8 lutego włącznie

– zachęca przyszłych studentów Izabela Walarowska. W razie pytań, pracownicy uczelni służą pomocą, dodaje rzeczniczka Politechniki…

Wydziałowe komisje udzielają informacji. Telefony, maile do tych komisji są oczywiście na stronie, ograniczamy kontakty bezpośrednie jak każda instytucja, bo wiadomo trzeba dbać o swoje zdrowie. Wiele rzeczy można załatwić obecnie przez internet. My rejestrację w systemie elektronicznym prowadzimy od wielu lat. Jest to bardzo proste – zarejestrować się, wpisać swoje dane, także nie ma najmniejszego problemu. Nie trzeba wychodzić z domu, można sobie zrobić herbatę z cytryną, włączyć komputer, zadzwonić, dowiedzieć się wszystkiego, naprawdę to jest bardzo proste. Jeśli oczywiście ktoś ma jakieś pytania zachęcam do kontaktów z komisjami rekrutacyjnymi, tam są osoby, które chętnie udzielą potrzebnych informacji.

Rekrutacja trwa, uczelnia pracuje także nad uruchomieniem nowych kierunków studiów…

W tej chwili trwa rekrutacja zimowa – tak się to potocznie nazywa, ale jest to rekrutacja na semestr letni. Natomiast rekrutacja na semestr zimowy, czyli nauka rozpoczyna się w październiku, system będzie uruchomiony – tak jak w latach poprzednich – od 1. czerwca. Mamy w tej ofercie ponad 30 kierunków studiów, zarówno w języku polskim, angielskim na studiach I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ale też chcemy rozszerzyć, uatrakcyjnić naszą ofertę studiów. W lutym senat politechniki też prawdopodobnie w trybie zdalnym i będą wprowadzone nowe kierunki, także zapraszamy serdecznie do śledzenia strony Politechniki Częstochowskiej czy do facebooka a będziemy Was informować na bieżąco.

Rekrutacja potrwa do 8 lutego br.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj