Rekrutacja do szkół średnich: 451 osób nie dostało się do wymarzonej szkoły średniej
W środę (20.07) zakończyła się rekrutacja do szkół średnich. Niestety prawie pół tysiąca uczniów pozostaje bez przydziału. Jak ten problem chce rozwiązać Wydział Edukacji?

Szacowany czas czytania: 00:34
Póki co magistrat wstrzymuje się ze wszystkimi decyzjami do 28 lipca. Do tego dnia uczniowie zakwalifikowani do poszczególnych klas mają czas, aby potwierdzić, że faktycznie zamierzają podjąć naukę w wybranej wcześniej placówce i wtedy będzie więcej wiadomo – ile pozostało miejsc dla uczniów bez przydziału. Natomiast jeśli sytuacja znów się powtórzy i nadal będzie więcej chętnych niż miejsc, Wydział Edukacji nie wyklucza zwiększenia liczebności oddziałów. W których szkołach? Tego jeszcze nie wiadomo.
Zobacz także: