Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekreacja nad wodą: Atrakcje w Blachowni przyciągają przyjezdnych i miłośników odpoczynku nad zalewem

Facebook Twitter

Pogoda pozwala myśleć o letnim, ale i aktywnym wypoczynku nad wodą. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni już wystartował z wypożyczalnią sprzętu pływającego dla mieszkańców i turystów.

Po zalewie możemy pływać rowerkiem wodnym czy kajakiem, ale też romantyczną barką z leżakami.

Jacek Chudy: Są kajaki, rowerki, rowerki pontonowe, w ostatnim czasie nawet barka pływająca. To pomysł jednego z kolegów, który jest pasjonatem żeglarstwa. Przygotował tę barkę, zaprojektował. Rzeczywiście dla ludzi, którzy chcą w inny sposób odpocząć na stawie w Blachowni, 8 osób może się zebrać, odpocząć w kulturalny sposób na leżakach, popływać, popatrzeć na piękno blachowiańskiej przyrody właśnie z tej barki.

Cały sprzęt dla osób zainteresowanych pływaniem po tutejszym akwenie, znajdziemy jak co roku, przy południowym brzegu zalewu. Pozwala zobaczyć zbiornik i otaczającą go zieleń z zupełnie innej perspektywy:

Jacek Chudy: Te tereny piękne, leśne, spacer, jazda na rowerze, bieganie, maszerowanie z kijami, różnorodność tych lasów jest taka, że nie tylko chodząc naokoło stawu, ale pięknym ścieżkami w głąb bardziej lasu Nadleśnictwa Herby. Aktywność ruchowa w Blachowni powoduje, że coraz mniej miejsca jest w niedzielę przy pięknej pogodzie, żeby przejść z jednego końca na drugi koniec stawu alejkami spacerowymi.

Okolice zalewu w Blachowni przyciągają coraz większą liczbę turystów

– zauważa Jacek Chudy z OSiR-u. Ścieżki, plaże czy wypożyczalnie sprzętu przygotowano właśnie dla zwiększenia atrakcyjności turystycznej w gminie:

Jacek Chudy: Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy, przy ul. Sienkiewicza działa. Mamy bardzo dobrą i bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o gastronomię, która uzupełnia to wszystko, alejki, wypożyczalnię rowerów w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tym możemy zachęcić do przyjazdu. Na tle Blachowni na pewno będzie bardzo fajne dzięki tym terenom, które były objęte rewitalizacją

– dodaje Jacek Chudy z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni.

Atrakcje wodne są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w weekendy od 10:00 do 20:00.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023