Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowe zainteresowanie wyścigiem kolarskim Szlakami Jury 2021. Na starcie 500 zawodników z 6 państw

Facebook Twitter

Od 14 do 16 maja gminy: Żarki, Niegowa i Włodowice będą gospodarzami 18. Kolarskiego Wyścigu Szlakami Jury. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Na starcie pojawi się 500 kolarzy, z Polski oraz 6 europejskich krajów.

fot. Pixabay

Mamy się czym pochwalić. Zainteresowanie tym wyścigiem jest z roku na rok coraz większe. Ekipy przyjeżdżają z: Estonii, Białorusi, Belgii, Niemiec, Czech i Słowacji, i jako gospodarze my – Polacy. Chcemy wszystkich sympatyków, miłośników sportu zaprosić do śledzenia walki młodych, przyszłych, wielkich kolarzy, do dopingu i przekazywania radości na szosie

– zapowiada sportową rywalizację malowniczymi trasami jurajskich miejscowości, Andrzej Chmurzewski – organizator wyścigu kolarskiego. Rywalizację warto zobaczyć od 14 do 16 maja na terenie powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego, gdzie wyznaczono przebieg trasy. Wymagający prolog startuje w Żarkach:

W tym roku został zmodyfikowany etap, bo nie mamy etapu w Kroczycach. Jeżeli chodzi o teren gminy Żarki, tam jest rozgrywany prolog. Odcinek 3400 metrów podjazd pod górę. Start jest na dole w miejscowości Przewodziszowice. Jest to odcinek ścieżki rowerowej – piękny, asfaltowa nawierzchnia. Kończymy koło naszej słynnej Pustelni Czatachowej. Prolog ma na celu wyłonienie koszulek, czyli lidera, aktywnego i najbardziej awansującego.

Tym sposobem organizatorzy chcą zachęcać młodzież do czynnego uprawiania kolarstwa, ale przejazd kolarzy przez 3 dni w naszym regionie będzie też okazją do kibicowania. Szczególnie że przed uczestnikami coraz trudniejsze etapy:

Kiedyś to było Szlakiem Zamków Jurajskich. Reaktywowałem to 18 lat temu i nazwałem to Szlakiem Orlich Gniazd. Etap Włodowice też jest na szlaku jurajskim, Parkoszowice, Rudniki, Włodowice z dwoma ciężkim podjazdami i ostatni etap – najcięższe podjazdy, najwyższe szczyty – szczyt Antolki.

Szlakami Jury 2021 potrwa od 14 do 16 maja. Uważajcie w tym czasie na drogach regionu. Do uczestnictwa i kibicowania kolarzom zachęcał Andrzej Chmurzewski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj