Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowe zainteresowanie w teatrze! Premiera wyprzedana

Facebook Twitter

Pierwszy nowy tytuł po przerwie i od razu sukces. Terapia poprzez sztukę może być w czasie zamknięcia w domach wyjątkowo skuteczna. Z takiego założenia wyszli widzowie Teatru Mickiewicza, którzy wykupili wszystkie bilety na zaplanowane w lutym spektakle premierowego przedstawienia "Cudowna Terapia".

Frekwencja mogła wynieść tylko 50%:

Okazało się, że są Państwo niezwykle spragnieni kontaktu z teatrem. Bardzo się z tego cieszymy. Rzeczywiście zainteresowanie tym przedstawieniem przerosło wszelkie oczekiwanie. Płyną wieści z całego kraju, że generalnie widzowie bardzo chcą powrotu do teatrów, na sale koncertowe, także myślę, że jesteśmy częścią jakiegoś ogólnego trendu. Mamy takie potwierdzenie, że jesteśmy jako teatr, jako sztuka potrzebni. Rzeczywiście na razie możemy zaprosić tylko 50% widowni.

Jak mówi Joanna Karkoszka-Toborek, trzeba było wygospodarować dodatkowe godziny by sprostać oczekiwaniom widzów. „Cudowna Terapia” okazała się ogromnym hitem:

190 osób na widowni jednego przedstawienia. Wszystkie spektakle – przypomnę – gramy w tej chwili na dużej scenie. „Cudowna terapia”, te spektakle, które mieliśmy przygotowane na ten pierwszy premierowy weekend to było pięć pokazów, w tym dwa dodatkowe uruchomione w krótkim czasie, wypełniły się błyskawicznie. Nie tylko „Cudowna terapia” cieszy się zainteresowaniem, bo po drodze do końca lutego, kiedy mamy pewność, że będziemy grać, mamy jeszcze „Fałsz”, „Testosteron”, czyli również komedie, końcówka lutego i „Królowa Śniegu” w reżyserii Magdaleny Piekorz.

Teatr licząc na utrzymanie otwarcia dla kultury, przyjmuje też rezerwacje na kolejne tygodnie. Instytucja chce w ten sposób odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie:

Zachęcam do tego, żeby rezerwować miejsca. Opublikowaliśmy już repertuar w marcu. On jest dostępny na stronie internetowej. Można sobie rezerwować miejsca. My zablokowaliśmy możliwość kupowania tych miejsc, po to właśnie by uniknąć zwrotów, ale rezerwować można, Jeżeli tylko okaże się, że możemy być w tym stanie otwarcia, nieważne czy dla 50% czy mniej, to będziemy mogli Państwo skorzystać z tej ofert po prostu podejmujać decyzję o przyjściu do teatru już teraz i tak będziemy pracowali do końca sezonu. Będziemy cały czas przygotowani

– zachęcała Joanna Karkoszka-Toborek z Teatru im. Adama Mickiewicza. Przed nami już kolejna premiera. W piątek (5.03) Teatr im. Adama Mickiewicza pokaże spektakl „Dziewiąty dzień księżycowy” w reż. Michała Zdunika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022