Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowe zainteresowanie programem in vitro

Facebook Twitter

Urząd Miasta przeprowadził nabór par zainteresowanych miejskimi dopłatami do zabiegów in-vitro. W kolejnej edycji programu rekordowo dużo par zgłosiło się do magistratu. Nie oznacza to udziału w programie i pewnej dotacji. Wcześniej trzeba przejść specjalistyczną kwalifikację.

fot. czestochowa.pl

O zainteresowaniu ze strony częstochowian, mówił nam rzecznik Urzędu Miasta.

Powiedział nam Rzecznik prasowy UM- Włodzimierz Tutaj. Zainteresowanie pary jeśli uda im się przejść kwalifikację, mogą liczyć na jednorazowe wsparcie do zabiegu in vitro w wysokości 5 tys. złotych. Dofinansowanie zabiegu jest możliwe pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą pacjenci. Mimo tego tylko w jednym dniu – 20 stycznia, do urzędu zgłosiło się ponad 50 częstochowskich par.

Prowadzony od kilku lat program zdrowotny cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydział Zdrowia już wystąpił o zwiększenie nakładów na program dofinansowania zabiegów in-vitro, jest więc szansa, że i w obecnej edycji weźmie udział około 40-50 par.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj