Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowa liczba pasażerów obsłużona w sierpniu w Pyrzowicach od początku pandemii

Facebook Twitter

To był najlepszy miesiąc od początku pandemii, sierpień w ruchu pasażerskim, głównie turystycznym podsumowało właśnie lotnisko w Pyrzowicach.

fot. facebook.com/PANSA.ANSP/

Przeloty pasażerskie z Katowic wzrosły w sierpniu o ponad 87% w porównaniu z drugim miesiącem wakacji sprzed roku.

Z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 489 tys. pasażerów, czyli o 228 tys. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. W sierpniu tradycyjnie najwięcej pasażerów obsłużono w Pyrzowicach w ruchu czarterowym, czyli realizowanym na zlecenie biur podróży. Było ich 285 tys. Najchętniej podróżowaliśmy z Katowice Airport na wakacje do Antalyi, na Rodos, Zakynthos, do Heraklionu oraz do Hurkhady.

Jak mówi rzecznik Katowice Airport Piotr Adamczyk, lataliśmy na wakacje najchętniej do Turcji, Egiptu, do Grecji i na Kretę. Były tez w drugiej połowie wakacji często oblegane loty regularne do kontynentalnej Europy. Tutaj obsługa była niemal na poziomie sprzed pandemii:

W ruchu regularnym pięć najpopularniejszych tras w tym segmencie w sierpniu to Dortmund, Londyn Luton, Burgas, Ateny oraz Londyn Stansted. Z ciekawostek statystycznych, warto dodać, że w niedzielę 1 sierpnia odnotowano w Pyrzowicach najlepszy dobowy wynik w 2021 roku. Tego dnia przyleciało i odleciało w sumie 19 tys. 715 pasażerów. Dla porównania – najlepszy w historii lotniska wynik dobowy wynosi 25 tys. 476 podróżnych.

Jeżeli nie dojdzie do załamania zainteresowania lotami wskutek pandemii, we wrześniu może być obsłużonych blisko 400 tys. osób w Pyrzowicach

– dodaje rzecznik Piotr Adamczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj