Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowa ilość szkół wprowadziła zdalne nauczanie

Facebook Twitter

Rekordowa ilość szkół wprowadziła zdalne nauczanie. W województwie śląskim to już 198 placówek, w tym w 8-miu zawieszono zajęcia stacjonarne dla wszystkich oddziałów.

fot. Pixabay

Mówi Anna Kij dyrektor wydziału jakości nauczania w Kuratorium Oświaty w Katowicach:

W 198 placówkach, czyli w przedszkolach i szkołach przy czym w 8 zajęcia stacjonarne zawieszono dla wszystkich oddziałów, natomiast w pozostałych, czyli w 190 tylko dla niektórych – czasami dla pojedynczych, czasami dla kilku oddziałów. Jest to największa liczba szkół, w których stacjonarne zajęcia zostały zawieszone od początku tego roku szkolnego.

Najwięcej zajęć zdalnych w delegaturze częstochowskiej, tam 35 szkół wprowadziło naukę zdalną. Niewykluczone, że w najbliższych dniach liczba szkół czy przedszkoli przechodzących na zdalne zajęcia będzie coraz większa. Dyrektor Kij podkreśla jednak że ciągle to niewielka liczba w stosunku do wszystkich placówek oświatowych w województwie śląskim:

W województwie śląskim przedszkoli mamy 1638, szkół podstawowych 1454, ponadpodstawowych 1312. Nawet jeżeli przyjmiemy, że jest kilka przedszkoli na 1638, to skala w odniesieniu do liczb dużych nie jest znacząca, choć oczywiście wzrasta i trzeba pamiętać o zachowywaniu wszelkich możliwych środków ostrożności.

Zaszczepieni uczniowie nie są objęci kwarantanną i mogą po zdalnych zajęciach wychodzić z domu. Teoretycznie mogli by chodzić na lekcje do szkoły, ale jak przyznaje Kuratorium Oświaty, jest to trudne do zrealizowania w praktyce. Ilu uczniów jest zaszczepionych tego kuratorium nie wie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2021