Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowa dotacja na nowy sprzęt WOPR

Facebook Twitter

W tym roku częstochowski WOPR otrzymał rekordowe dofinansowanie na zakup sprzętu do ratownictwa wodnego.

Przekazane z Urzędu Marszałkowskiego wsparcie ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa osób wypoczywających, pływających czy uprawiających sport na obszarach wodnych w naszym regionie. Do WOPR w Częstochowie trafiło 230 tys. złotych.

90% z tych pieniędzy poszło na zakup nowego sprzętu ratowniczego. Kupiliśmy też sprzęt do łączności, bo jak łodzie wypływają musimy mieć między sobą łączność, ale większość pieniędzy poszła właśnie na typowy sprzęt ratowniczy, na przyczepki do przewozu osób poszkodowanych, sprzęt też typu Maverick do przewozu takich osób. 

Jak mówi prezes Krzysztof Zbrojkiewicz, częstochowski WOPR wykorzystał dotacje najlepiej jak mógł, dokupując urządzenia do łączności oraz szkoląc swoich ratowników. Nowe wyposażenie było wykorzystywane już w minionym sezonie. WOPR planuje swoją aktywność i pomoc również w sezonie zimowym.

Są specjalne platformy do ratownictwa lodowego, są sanie lodowe. Tego sprzętu jest w tej chwili bardzo dużo, co tu dużo mówić, nawet na tym naszym zbiorniku w Poraju jest masa wędkarzy, którzy cały rok siedzą na tym lodzie i też jest dużo niebezpieczeństw związanych z ratownictwem lodowym. Tak naprawdę jesteśmy dostępni cały rok, nasze telefony są czynne w każdej chwili i można się dodzwonić. Będziemy starali się jak najlepiej pomóc. 

Część dotacji WOPR w naszym mieście wykorzystał właśnie na ratownictwo lodowe, to wyposażenie przyda się w najbliższych miesiącach, mówił nam Krzysztof Zbrojkiewicz- prezes WOPR w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj