Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała ostatnie antysmogowe uchwały częstochowskiej Rady Miasta

Facebook Twitter

Oznacza to, że mimo dotychczasowych zapowiedzi władz miasta, częstochowianie nie bedą mogli skorzystać z refundacji na wymianę urządzeń grzewczych.

Zapisy trzeba będzie zmodyfikować, temat wróci zapewne już na najbliższej marcowej sesji częstochowskich radnych.

Informował nas Hubert Pietrzak, z Częstochowskiego Alarmu Smogowego. Decyzję RIO potwierdza również magistrat, który zapowiada, że trwają już prace nad prawnym rozwiązaniem problemu. Samorząd nie wycofuje się z wprowadzenia tegorocznych rozwiązań antysmogowych. O decyzji jaką otrzymało miasto mówił nam Włodzimierz Tutaj.

Ocenia rzecznik w Urzędzie Miasta. Jednocześnie o potrzebie skutecznej walki z zanieczyszczeniem naszego powietrza informują nas wolontariusze skupieni wokół Częstochowskiego Alarmu Smogowego. W miniony weekend utrzymywał się bardzo wysoki stopień nagromadzenia trujących substancji w powietrzu, a szczegółowa informacja na ten temat musi docierać do mieszkańców:

Zdaniem aktywistów z CzAS-u, informacje dotyczące zagrożenia nie są właściwie przekazywane:

Mówi Hubert Pietrzak. Miasto nie chce bagatelizować problemu – twierdzi magistrat, kłopot z lokalnymi przepisami mają rozstrzygnąć jak najszybciej radni. Podczas spotkania Rady Miasta władze zajmą się regulacjami prawnymi. Czy uda się zrefundować koszty wymiany pieców w domach poniesione już przez mieszkańców, którzy chcieli skorzystać z miejskich dopłat?

Dodaje Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu. Temat zapewne wróci przy okazji najbliższych obrad Rady Miasta. Pewne jest że przyjęte ostatnio uchwały nie wejdą w życie, a tymczasem aktywiści z Częstochowskiego Alarmu Smogowego zachęcają do poparcia Petycji do Rady Miasta Częstochowy oraz Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka o wdrożenie Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Częstochowy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj