StartWiadomość dnia Wiadomości

Region po burzach. Trzy osoby porażone piorunem, zagrożenie na kolei i dziesiątki interwencji

Na szczęście wszystkie trzy osoby przeżyły, zostały hospitalizowane, ale w dobrym stanie trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Przypomnijmy, że po burzach w całym regionie pracowicie weekend zakończył się dla strażaków.

Tylko w samej Częstochowie doszło do 96 interwencji związanych głównie z uszkodzeniami budynków, powalonymi konarami i drzewami, które tarasowały jezdnie. Takich zdarzeń było około 90.

Uszkodzone zostały dachy co najmniej trzech budynków mieszkalnych. Jeśli chodzi o szkody w sieci energetycznej, do niedzielnego ranka ponad 2100 osób pozbawionych było prądu. Szkody odnotowano też na stadionie w Konopiskach, gdzie przeszła gwałtowna burza.

W Koniecpolu z kolei zniszczony jest budynek szkoły. W tej samej miejscowości drzewo zostało powalone na rynku w sąsiedztwie ogródka letniego. Było blisko tragedii, bo w tym miejscu przebywało ok. 50 osób.

Burze utrudniały też ruch na kolei. Na stacji w Kochanowicach przewrócone drzewo zatarasowało tory przed pociągiem Pendolino. Trzystu pasażerów musiało czekać pod Częstochową na zastępczą lokomotywę spalinową, a trasę kontynuowali objazdem.

Zostaw komentarz