Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Referendum w Częstochowie: policja zajmuje się fałszowaniem podpisów

Podejrzeniami odnośnie fałszerstwa podpisów pod wnioskiem o referendum w Częstochowie zajmuje się już policja.

Referendum w Częstochowie
zdjęcie poglądowe / fot. Radio Jura

Szacowany czas czytania: 00:55

Referendum w Częstochowie – fałszowano podpisy?

Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające po zgłoszeniu nieprawidłowości, które zgłosił komitet referendalny.

Referendum w Częstochowie. Podejrzenie celowego fałszerstwa podpisów. Sprawę bada policja!

Zgłoszenie z ostatniej niedzieli (02.08.) potwierdza nam Kamil Sowiński z miejskiej komendy.

Kamil Sowiński: W dniu 2 sierpnia bieżącego roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przyjęli zawiadomienie dotyczące podejrzenia sfałszowania podpisów złożonych w związku z inicjatywą przeprowadzenia referendum w Częstochowie. Obecnie prowadzone są czynności mające na celu weryfikację przekazanych informacji oraz ustalenie, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Na tym etapie, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji.

Wątpliwości organizatorów wzbudziła karta z podpisami dostarczona – według komitetu – przez osobę powiązaną z lokalną Lewicą na terenie Giełdy Towarowej na Zawodziu. Powiadomili nas inicjatorzy zbierania podpisów w sprawie referendum lokalnego. Organizatorzy uznali, że wpisy mogą nie być autentyczne.

Referendum w Częstochowie. Czy uda się odwołać Prezydenta oraz Radę Miasta? Zapytaliśmy o to politolog dr. Małgorzatę Soję z UJD

Autor: Mariusz Osyra

REKLAMA