Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ratujmy kopalnię w Tarnowskich Górach

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które samodzielnie zarządza Zabytkową Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach postanowiło otworzyć od soboty (06.02) oba obiekty dla zwiedzających.

fot. Henryk Niestrój/Pixabay

Co istotne wszystko oczywiście odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, tak jak to było w ostatnie lato i na początku jesieni. Mimo zbiórki, która trwa od kilkunastu dni , długotrwały lockdown spowodował, że naszym obiektom cały czas grozi upadłość, dlatego apelujemy o zakup biletów wstępu i wsparcie- mówi Grzegorz Rudnicki.

Zdajemy sobie sprawę, że ruchu turystyczne tego, który pamiętamy sprzed pandemii tak szybko nie odbudujemy. Ale dalej zamknięci być już nie możemy. Teraz do Zabytkowej Kopalni Srebra będzie mogło jednorazowo wejść 10 osób, do Sztolni Czarnego Pstrąga 20- zaznacza Grzegorz Rudnicki.

– kto chce pomóc i dorzucić się do zbiórki lub kupić bilet na zwiedzanie dwóch obiektów UNESCO W TG, wystarczy wejść na stronę smzt.pl w zakładkę kontakt i tam podane są szczegółowe informacje o cenie biletów i numer konta, na który można przelać środki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj