Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków zremisował w pierwszym sparingu

Remisem zakończył się pierwszy sparing Rakowa podczas zgrupowania drużyny w Tureckim Belek. Mecz z ukraińską drużyną Zoria Ługańsk zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla częstochowian strzelili - w 52 minucie z rzutu karnego Vladislavs Gutkovskis z rzutu karnego i Michał Litwa w 65 minucie.

Jak występ swoich podopiecznych ocenił trener Marek Papszun?

Wynik gdzieś tam oscylował koło tego, co się działo w polach karnych, natomiast wiadomo, że momentami przeciwnik miał trochę większą przewagę, ale tak jak powiedziałem, potrafiliśmy się przeciwstawić fragmentami i cieszę się, że grając na dwa składy i dużo zawodników, którzy dzisiaj w drugiej połowie wystąpili – to ich dopiero pierwsze kroki w piłce poważnej – Michał Litwa 16 lat, strzelił bramkę – duży optymizm pod tym kątem oczywiście. Wiele działań musimy poprawić, bo ten przeciwnik nam to też wyeksponował.

W kolejnym meczu Raków zmierzy się z FK Mariupol. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę 16. stycznia. Obóz w Belek potrwa do 22 stycznia. Nie ma czasu na odpoczynek, pracy jest sporo – dodaje szkoleniowiec Rakowa..

Pracujemy bardzo dobrze, na wysokich obrotach, to dzisiaj było widać, że było nam ciężko, że jesteśmy podmęczeni, ale to normalne, tak zakładaliśmy, że ten sparing będzie trudny dla nas. Myślę, że – tak planując – wyglądał lepiej niż się spodziewałem. Sądziłem, że będzie nam jeszcze trudniej, ale organizacją, dyscypliną, też silną wolą potrafiliśmy w pewnych fragmentach się mocno przeciwstawić.

Wczorajsze (12.01) spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci śp. Gotharda Kokotta.

Raków – Zoria 2:2 (0:0) Bramki: Gutkovskis 53. (k), Litwa 65. – Gromov 55., Sayyadmanesh 81. Skład Rakowa: I połowa: Pindroch – Schwarz, Niewulis, Piątkowski, Bartl, Sapała, Poletanović, Tudor, Cebula (36. Tijanić), Lopez, Gutkovskis. II połowa: Pindroch – Jach, Mikołajewski, Krzyżak, Kun, Malinowski, Papanikolau, Szelągowski, Owczarek, Tijanić, Gutkovskis (60. Litwa).

źródło: Biuro Prasowe RKS Raków.