Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków znowu zagra u siebie. Kolejnym rywalem Radomiak Radom

Facebook Twitter

W sobotę (17.09) w ramach 10 kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa podejmą u siebie Radomiaka Radom. Po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Legią Warszawa (4:0) każdy inny wynik niż wygrana podopiecznych trenera Marka Papszuna będzie niespodzianką.

Raków jest faworytem, ale przed naszymi piłkarzami na pewno trudny pojedynek. Radomiak aktualnie zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli, czyli 1 pozycję niżej niż „czerwono – niebiescy”. Do tej pory podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego zgromadzili 14 „oczek”, na które składają się 4 wygrane i 2 remisy. Połowę tych punktów radomianie zdobyli na wyjeździe, a jedyną porażkę w delegacji zanotowali z Legią w Warszawie. W ostatniej kolejce sobotni goście Rakowa dosyć pewnie pokonali rewelację trwającego sezonu, drużynę Wisły Płock 2:0. O sile Radomiaka stanowi brazylijsko – portugalski zaciąg: doświadczony Leandro, Maurides, Raphael Rossi, Luis Machado czy Filipe Nascimento.

Częstochowianie przystąpią do tego meczu osłabieni brakiem Szymona Czyża, który w meczu z Legią doznał ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. Kontuzjowany jest wciąż Ben Lederman i trener Marek Papszun ma ograniczone pole manewru biorąc pod uwagę przymus wystawienia 1 młodzieżowca w podstawowej „jedenastce”.

Początek meczu w sobotę (17.09) o godzinie 17:30.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024